Aktualności
12-06-2013
"Koleje samorządowe - szanse i zagrożenia"... więcej
06-05-2011
109 mln dofinansowania unijnego na nowy tabor dla WKD... więcej
13-06-2013
Absolutorium dla Zarządu spółki... więcej
Ceny usług
Pomoc osobom niepełnosprawnym i o ograniczonej sprawności ruchowej
BIP
Polityka Jakości
Programy pomocowe
Swiss Contribution
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Aktualności
Otrębusy - dewastacja automatu biletowego

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z dewastacją automatu biletowego na przystanku osobowym „Otrębusy”, która miała miejsce w dniu 10.03.2014 r., do odwołania zostaje zawieszona możliwość nabycia na tym przystanku biletów za pośrednictwem tego urządzenia.

Automat biletowy uległ całkowitej dewastacji i nie nadaje się do dalszego użytkowania. Urządzenie zostało wyrwane wraz z betonowym zakotwieniem z nawierzchni peronu i przemieszczone poza jego obręb.

Operator urządzeń, Mennica Polska S.A., w możliwie najkrótszej pespektywie czasowej powinien dostarczyć i zainstalować nowy automat biletowy. Za wszelkie wynikłe z tego tytułu utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Dewastacja urządzeń, za pośrednictwem których podróżni mogą w szybki i wygodny sposób zaopatrzyć się w bilety na przejazd pociągiem WKD to nie jedyna w ostatnim okresie tego typu sytuacja. W miesiącu lutym br. miały miejsce trzy przypadki uszkodzeń automatów biletowych: dwukrotnie na przystanku osobowym „Brzózki” – najpierw podczas przygotowywania lokalizacji pod instalację z wyznaczonego miejsca wyrwano zakotwienia, za pomocą których automaty są trwale przytwierdzane do podłoża, a następnie kilka dni po zainstalowaniu i uruchomieniu biletomatu, który uległ podpaleniu. Kolejne zdarzenie odnotowano na przystanku osobowym „Warszawa Zachodnia WKD”, na którym po naruszeniu stabilności automatu biletowego i znacznym przechyleniu zaistniało ryzyko jego przewrócenia się i podjęcia próby kradzieży. Ostatecznie zadecydowano o przeniesieniu urządzenia w nową lokalizację na peronie.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich podróżnych oraz osób przemierzających okolice peronów stacji i przystanków osobowych linii WKD o zwracanie uwagi na wszelkie podejrzane sytuacje mogące skutkować uszkodzeniem bądź kradzieżą mienia mającego służyć wszystkim pasażerom, w tym szczególności mienia umożliwiającego wnoszenie opłat za przejazd i jeżeli to możliwe jak najszybsze ich zgłaszanie do Spółki lub służb porządkowych.
WKD Sp. z o.o. © 2005 | Polityka prywatności
wykonanie: Agencja Interaktywna CSD®